Hoe ziet de nieuwe IVA-opleiding Ondernemerschap & Business Management eruit?

Interview met IVA-docent Geert van der Lande, mede-initiatiefnemer en docent Ondernemerschap. 

Op 26 augustus 2026 start bij IVA Business School de nieuwe hbo-opleiding Ondernemerschap & Business Management. Met deze nieuwe richting legt de IVA nog nadrukkelijker de focus op ondernemerschap binnen het hoger onderwijs.

Ondernemerschap speelt al jarenlang een belangrijke rol binnen de visie van de IVA, maar binnen deze opleiding komt het nog centraler te staan. Studenten leren niet alleen hoe bedrijven werken, maar vooral hoe je zelf kansen creëert, ideeën ontwikkelt en plannen omzet in concrete resultaten.

Maar hoe gaat de opleiding er in de praktijk eigenlijk uitzien? Wat gaan studenten precies doen? En wat leren zij tijdens de studie?

IVA-docent Geert van der Lande

“Studenten krijgen veel ruimte om hun eigen richting te kiezen”

Image

Wat gaan studenten precies doen binnen de opleiding?

“Studenten gaan vanaf dag één ondernemend aan de slag. Ze ontwikkelen hun eigen ideeën en leren hoe ze die kunnen omzetten naar een concreet businessconcept. Denk aan het opzetten van een onderneming, het schrijven van een businessplan en het testen van ideeën in de praktijk. Tegelijkertijd bouwen ze een brede basis op in marketing, finance en management.”

Wat maakt deze opleiding volgens jou leuk en uitdagend?

“De combinatie van vrijheid en verantwoordelijkheid. Studenten krijgen veel ruimte om hun eigen richting te kiezen, maar worden ook continu uitgedaagd om stappen te zetten. Je ziet ze groeien, juist omdat ze bezig zijn met iets dat echt van henzelf is.”

Welke vaardigheden ontwikkelen studenten die echt het verschil maken?

“Ze leren kansen herkennen én daar direct op te handelen. Daarnaast ontwikkelen ze commerciële vaardigheden, leiderschap en het vermogen om plannen om te zetten in concrete acties. Dat maakt ze ondernemend en wendbaar, ook wanneer ze later niet voor zichzelf beginnen.”

Bekijk de opleiding Hbo Ondernemerschap & Business Management

Hoe ziet een gemiddelde studieweek eruit?

“Geen week is hetzelfde, en dat is precies de kracht van deze opleiding. Studenten volgen lessen, werken aan hun eigen projecten en werken veel samen in teams. Er is veel interactie en persoonlijke begeleiding. Theorie en praktijk zijn continue aan elkaar verbonden.”

Hoe werken studenten tijdens de opleiding aan hun eigen ideeën of onderneming?

“Dat is een belangrijk onderdeel van het programma. Studenten bouwen stap voor stap aan hun eigen concept. Ze doen marktonderzoek, spreken met (potentiële) klanten en leveranciers, verbeteren hun idee op basis van feedback en bouwen aan hun eigen bedrijf. Zo creëren ze tijdens hun studie al echt iets van waarde.”

Meer weten over de opleiding Hbo Ondernemerschap & Business Management

Welke rol speelt de praktijk en het bedrijfsleven binnen de opleiding?

“Een hele grote rol. We werken intensief samen met bedrijven en ondernemers. Studenten krijgen praktijkopdrachten en leren van gastsprekers uit het werkveld. Daardoor ervaren ze direct hoe het er in de praktijk aan toegaat.”

Wat kunnen studenten na het afronden van de opleiding?

“Ze hebben een sterke basis om een eigen onderneming door te gaan. Daarnaast zijn ze ook erg interessant voor organisaties die zoeken naar mensen met initiatief, creativiteit en ondernemerschap. Denk aan functies binnen marketing, sales, business development of management.”

Meer weten over de nieuwe hbo-opleiding Ondernemerschap & Business Management? Bekijk dan de opleidingspagina Ondernemerschap & Business Management. Heb je interesse om in 2026 te starten aan deze opleiding? Zorg dan dat je er snel bij bent. Voor deze nieuwe richting is slechts een beperkt aantal plaatsen beschikbaar.

Bezoek de Open Middag woensdag 17 juni 2026
Meld je vandaag nog aan
Vraag jouw gratis brochure aan
Binnen no-time in je brievenbus!
Ontvang direct onze brochure
Schrijf je online in voor de opleiding!
Start: augustus 2026
Inschrijven
Inschrijven voor de opleiding ook ná 1 mei (beperkt) mogelijk!
Inschrijven